Almanya’da gençlik gelişimi için 12 aylık ESC fırsatı    

Proje başlığı: Diversity instead of simplicity 

Nerede: Stuttgart, Almanya

Ne zaman:  01/05/202330/04/2024

Son başvuru tarihi:  12/02/2023

Proje açıklaması: Jugendwerk der AWO Württemberg (JW), yaygın eğitim, kültürlerarası projeler, gençlik kampları ve çocuk ve gençlere yönelik projelere odaklanan kar amacı gütmeyen bir STK’dır. Temel amaç, gençleri okul ve üniversite dışında kişisel gelişim ve eğitim süreçlerinde destekleyerek sosyal, eğitsel, (kültürlerarası) ve diğer beceri ve yeterliliklerini geliştirmektir. Bu sayede JW’nin amacı toplumumuzda hoşgörü, dayanışma, kendi kaderini tayin ve demokrasiyi geliştirmektir. JW’nin ana faaliyetleri yaygın eğitim seminerleri, gençlik seyahatleri, uluslararası gençlik çalışmaları (gençlik değişimi, destek tedbirleri ve ESC) ve ardından yerel proje ve grupların koordinasyonudur. Hedef gruplar 7 ila 30 yaş arası çocuklar ve gençler olup, 18 ila 27 yaş arasına odaklanarak çok sayıda gönüllüyü eğitip yetiştirmekte ve aynı zamanda onları başkalarını eğitme, projeler düzenleme vb. konularda çoğaltıcı olarak sorumluluk üstlenmeleri için motive etmekteyiz.

Katılımcı profili: Gönüllünün günlük hayatını ve işini kolaylaştırabilecek bazı şeyler var. Gönüllünün Jugendwerk’e ve yerel topluma hızlı bir şekilde entegre olabilmesi için İngilizce ve/veya Almanca bilmesi çok faydalı olacaktır. Gönüllü, Jugendwerk Ekibini ofiste destekleyecektir, bu nedenle başvuru sahipleri e-posta yazmak, etkinlikler için el ilanları oluşturmak gibi ofis işlerini sevmelidir

Ekonomik koşullar (yemek, konaklama vb.): Ev sahibi kuruluş tarafından organize edilecektir. Kendi odanızın olduğu bir öğrenci yurdunda yaşayacaksınız. Mutfağı ve banyoyu 3-4 uluslararası öğrenciyle paylaşacaksınız. Aylık bir harçlık alacaksınız ve kendi yemeğinizi kendiniz pişireceksiniz (Bazen ESC Arkadaşınızla birlikte).

Proje detayları ve başvuru için linke tıklayın!

Not: HegDer bu projenin herhangi bir bölümünde yer almamaktadır. Ortak değildir ve seçim sürecine dahil değildir. HegDer, bu açık çağrıları Türk vatandaşları için uluslararası fırsatları teşvik etmenin bir yolu olarak seçmekte ve paylaşmaktadır.

Posted in ESC

Leave a Reply