Macaristan’ın kırsal alanındaki bir gençlik derneğiyle 10 aylık ESC fırsatı

Proje başlığı: Seeds of Solidarity 2.0

Nerede: Szécsény, Macaristan

Ne zaman:  01/04/2023 – 31/01/2024

Son başvuru tarihi:  15/02/2023

Proje açıklaması: Seeds of Solidarity 2.0, 10 uluslararası gönüllünün Macaristan’ın kırsal kesiminde birlikte yaşadığı ve çalıştığı 10 aylık bir ESC gönüllülük projesidir. Proje süresince katılımcılar, yerel okullar, gençlik merkezleri, huzurevi ve çocuk merkezi gibi farklı yerlerde çalışacak ve daha az imkana sahip gençlere yönelik yaygın eğitim oturumları gerçekleştireceklerdir. Gönüllüler derneğin misyonuna katkıda bulunacak ve yaşam kalitelerini artırmak için çocuklara ve gençlere eşit fırsatlar yaratacaktır. Proje süresince gönüllüler ilgi duydukları alanı keşfedecek, beceri ve yetkinliklerini geliştireceklerdir. Gönüllüler ayrıca Egyesek Youth Derneği’ne eğitimlerde ve yaz kamplarında yardımcı olacak ve yüksek kaliteli bir öğrenme sürecine katılırken diğer idari görevlerde de yer alabileceklerdir.

Katılımcı profili: Gönüllüler açık fikirli, öğrenmeye istekli, takım oyuncusu olmalıdır. Proje çocuklarla çalışmayı içerdiğinden, ideal gönüllü bu alana ilgi duyacak ve infomal eğitim yöntemlerini öğrenmeye açık olacaktır. Proje cinsiyet, din, ırk, cinsel yönelim vb. gözetmeksizin herkese açıktır. Avrupa Dayanışma Programı ülkelerinden 18-30 yaş arası başvuru sahiplerine açıktır.

Ekonomik koşullar (yemek, konaklama vb.): Konaklama, Szécsény kasabasında gönüllülerin ortak odalarda yaşadığı büyük bir aile evidir. Szécsény, Nógrád’ın kalbinde, gerekli tüm tesislerin (bankalar, eczane, hastane, süpermarketler, restoranlar, kafeler, vb.) bulunduğu küçük bir kasabadır. Szécsény, yerel ulaşım araçlarıyla kolayca ulaşılabilen tüm etkinlik alanlarına ve Budapeşte’ye doğrudan bağlıdır. Seyahat geri ödemesi, rehberlik, cep harçlığı, yemek ödeneği ve yerel ulaşım düzenlemeleri sağlanmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru için linke tıklayın! Infopack

Not: HegDer bu projenin herhangi bir bölümünde yer almamaktadır. Ortak değildir ve seçim sürecine dahil değildir. HegDer, bu açık çağrıları Türk vatandaşları için uluslararası fırsatları teşvik etmenin bir yolu olarak seçmekte ve paylaşmaktadır.

Posted in ESC

Leave a Reply