İtalyan Sivil Hizmeti

HEGDER, İtalyan Sivil Hizmet Programı kapsamında “Come Pensiamo – Etnografia e Formazione” Derneği’nin yürütücüsü olduğu “SoFT SKILLS 2030” Projesi’nde yer alan ev sahibi kuruluşlardan biridir.

İlk olarak 2022 yılında uygulanan “SoFT SKILLS 2030” Projesi, 2023 yılı için de onaylanmış ve finanse edilmiştir. Projenin temel amacı, uluslararası hareketlilik ve Avrupa projeleri ile ilgili öğrenme fırsatlarına ilişkin farkındalığı arttırmak, gençlerin kişisel ve mesleki gelişimleri için faydalı olan sosyal becerilerinin (liderlik, inisiyatif ve planlama becerileri gibi) geliştirilmesi ve dezavantajlı gençlerin kültürel ve sosyal entegrasyonu için cesaretlendirmektir.

Bu hedeflere ulaşmak için Come Pensiamo, Temmuz 2022’den Haziran 2023’e kadar HEGDER‘in faaliyetlerinde çalışmak üzere 4 İtalyan gönüllü görevlendirmiştir. İtalyan gönüllülerimizin ana faaliyetleri şunlardır:

  • Özellikle KA152-YOU ve KA210-YOU olmak üzere Erasmus+ Programı projeleri yazmak ve başvurmak,

HEGDER, kültürlerarası zenginlik sağlamaya devam etmek için 2023 yılının ortasında İtalya’dan gelecek olan yeni gönüllüleri sabırsızlıkla bekliyor!