İspanya’da demokratik vatandaşlık hakkında 7 günlük eğitim kursu

Proje başlığı: Democratic Citizenship Euro-Mediterranean Youth Work in Polarised Communities

Nerede: Barselona, İspanya

Ne zaman: 1 – 8 Nisan 2023

Son başvuru tarihi: 13 Şubat 2023

Proje açıklaması: 

Gençlik çalışanları kutuplaşmanın nedenlerini, sonuçlarını ve dinamiklerini analiz etme ve kutuplaşmış toplumlarda demokratik vatandaşlık uygulamalarına katkıda bulunacak yerel girişimler tasarlama yetkinliklerini geliştireceklerdir.

Kurs aynı zamanda Avrupa-Akdeniz bölgesindeki gençlik çalışmaları kuruluşları arasında işbirliği stratejilerini de geliştirecektir. 

Katılımcı profili: Proje, kutuplaşmayı önlemeye yönelik yeterlilikler geliştirmek isteyen 26 eğitimci ve gençlik çalışanı için tasarlanmıştır kültürlerarası demokratik vatandaşlık ve insan hakları eğitimi ilkelerine dayanmaktadır.

Katılımcılar, başvuru formlarına göre koordinasyon ekibi tarafından seçilecektir. Önceki deneyim, gençlik iş geçmişi ve somut takip geliştirme potansiyeli özellikle dikkate alınacaktır.

Ortak Ülkeler: Cezayir, Belçika, Kıbrıs, Mısır, Fransa, Yunanistan, İtalya, Ürdün, Lübnan, Malta, Fas, Portekiz, İspanya, Tunus ve Türkiye

Ekonomik koşullar (yemek, konaklama vb.): Detaylı bilgiler için infopack’e göz atın: Call_EuroMed_DemocraticCitizenship.pdf

Projeye başvurmak için bu linke tıklayın ve formu doldurun: Democratic Citizenship: Euro-Mediterranean Youth Work in polarised communities (google.com)


Leave a Reply