İngilizce Konuşma Kulüpleri

Türkiye genelinde olduğu gibi Hatay’daki gençlerinde temel sorunlarından biri İngilizce dil yeterliliğinin olmamasıdır. İngilizcenin birçok fırsatın anahtarı olduğuna inanıyoruz. Bu nedenle kuruluşumuz şu anda gençlerin İngilizce konuşmaya bağlı güvensizliklerinin üstesinden gelmelerini sağlamak için değişik faaliyetler yürütmektedir.

İngilizce Konuşma Kulübü haftada iki kez İtalyan gönüllülerimiz tarafından yürütülmektedir. Bu, gençlerin İngilizcenin ana dili İngilizce olmayan birçok kişi için uluslararası bir dil olduğunu anlamaları için iyi bir fırsattır. Anadili gibi konuşmak zorunda değilsiniz; sakin olun ve kendinizi bırakın! İtalyan gönüllülerimizin gözetiminde katılımcılar farklı konular hakkında konuşmak için bir araya gelir, fikirleri paylaşarak ve karşılaştırarak açık tartışma aşamasını bir oyuna veya konuyla ilgili daha aktif bir atölye çalışmasına adanmış bir anla bütünleştirir.

Gündüz yapılan konuşma kulüplerine katılamayanlar için İngilizce Konuşma Kulübü akşam oturumları da düzenledik. Bu oturumlar, çeşitli Erasmus+ projelerine katılımları sayesinde yaygın eğitim yöntemlerinde deneyimli İngilizce öğretmenleri olan Dernek Başkanı Ahmet Saldıran ve Dernek Üyesi Serpil Akgün tarafından yürütülmektedir. Bu yapılandırılmış oturumlar sırasında katılımcılar, buz kırıcılar, oyunlar, çiftler veya küçük gruplar halinde çalışma, interaktif rol yapma oyunları, simülasyonlar, enerji vericiler, ekip oluşturma etkinlikleri vb. yoluyla İngilizce konuşmaya motive edilmektedir.