Hakkımızda

HEGDER (Hatay Eğitim ve Gençlik Derneği) 2017 yılında Hatay Antakya’da kurulmuş bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Gençlere mesleki ve kişisel gelişim fırsatları sunmayı, onları eğitsel, sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif faaliyetlere dahil etmek ve kamu kurum ve kuruluşları ile ortak çalışmalar ve projeler yürütmeyi amaçlamaktadır.

Misyonumuz, Türkiye ve Hatay’daki gençlere eğitim ile birlikte farklı yerel faaliyetler sunarak, Erasmus + ve ESC program faaliyetlerini tanıtarak sosyal, mesleki ve kültürel gelişimleri için gençlerin fırsatlar yakalamalarını sağlamaktır.

AB Gençlik Stratejisi 2019-2027‘nin değerlerine ve hedeflerine bağlı kalan HEGDER, AB hareketlilik projelerine katılma, yazma ve uygulama konusunda deneyimlidir ve bunları yerel gençlere tanıtmak için çalışmaktadır. Web sitemizde ve sosyal ağlarımızda, Erasmus+ ve ESC programları tarafından sunulan farklı fırsatlar hakkında güncel haberler ve bilgiler yayınlıyor ve bunlara başvurmak ve katılmak için destek sağlıyoruz.

STK Ekibi

Hatay Eğitim ve Gençlik Derneği 2017 yılında Hatay’da bir grup eğitimci tarafından kurulmuştur.

Derneğin kurucusu ve başkanı Ahmet Saldıran, Eğitim Fakültesi İngilizce Öğretmenliği bölümünde lisans eğitimi almış ve yaklaşık 16 yıl İngilizce öğretmenliği yapmıştır.

Proje alanında iyi bir uzmanlığa sahiptir. 15 yıldır yerel, ulusal ve AB projeleri hazırlamakta ve uygulamaktadır. 8 yıl boyunca Hatay Valiliği AB ve Dış İlişkiler Bürosu’nda ve Hatay İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nde proje koordinatörü olarak çalışmıştır.

Şu an ise İngilizce öğretmenliği yapmakta, sivil toplum faaliyetleri yürütmekte ve aynı zamanda proje yazımı ve yönetimi konusunda eğitimler vermektedir.

Başkan Yardımcısı Yeliz Sevim İngilizce Öğretmeni olup 2013 yılından beri Erasmus+ projeleri ile profesyonel olarak ilgilenmektedir. Halen Belen Kaymakamlığı Proje Ofisi proje koordinatörüdür.

Projelerimiz

Ortak Olduğumuz Projeler

Leave a Reply