Almanya’da yaygın eğitim konusunda 5 günlük eğitim kursu 

Proje başlığı: The Power of Non Formal Education

Nerede: Bonn, Almanya

Ne zaman: 16-21 Mayıs 2023

Son başvuru tarihi:  26 Şubat 2023

Proje açıklaması: Bu eğitim Yaygın Eğitimin etkisini, toplumun gerçek aktörleri olarak (yerelden Avrupa’ya) gençler için güçlendirme fırsatları yaratmada ilke ve yöntemleri geliştirmeyi amaclıyor. Gerçek etkilere sahip olmak için katılımcılar, deneyimsel öğrenme döngüsüne yoğunlaşarak yenilikçi bir yaklaşım deneyimlemektedir: yapma / hissetme, yansıtma, aktarma …

TC, katılımcıların birlikte geçirdikleri birkaç günle sınırlı olmayıp  bir araya gelmeden önce başlar. Bu nedenle katılımcılar en başından itibaren aktif olarak dahil olacaklarının farkında olmalıdır. Faaliyetin planlanan hedefleri ve içeriğinin yanı sıra, gayri resmi anlarda, gelecekteki Avrupa projeleri için ortaklar bulmak için de ideal bir fırsattır.

Ortak Ülkeler: Erasmus+ programında yer alan ülkeler

Katılımcı profili: Gençlik alanındaki tüm çalışanlar.  Avrupa’nın her ülkesinden gelen gençlik çalışanları ve gençlik liderleri, ya yaygın eğitim programlarını kullanma konusunda uzun bir geçmişe sahip ya da bu programların henüz başlangıç aşamasında olduğu ülkeler. 

Katılımcılar en az 18 yaşında olmalı ve iyi düzeyde İngilizce bilmelidir.

Ekonomik koşullar (yemek, konaklama vb.): Bu eğitim kursuna ev sahipliği yapan Ulusal Ajans, konaklama ve yemeği organize edecek ve masrafları karşılayacaktır.

Günlük faaliyetler ve daha detaylı bilgi için infopack‘e göz atın! 

Başvuru için buraya tıklayın!


Leave a Reply