Hırvatistan’da gençlik çalışanlarının stratejik gelişimini destekleyen 7 günlük eğitim kursu

Proje başlığı: TICTAC Training Course & Partnership Building Activity

Nerede: Hırvatistan

Ne zaman:  24-30 Nisan 2023

Son başvuru tarihi:  28 Şubat 2023

Proje açıklaması: TICTAC, Erasmus+ (Gençlik) ve Avrupa Dayanışma Birliği programları için tüm Ulusal Ajanslara açık bir TC/PBA ağıdır ve uluslararası gençlik çalışmalarında yer alan ve bu programları çalışmalarının veya kuruluşlarının stratejik gelişiminde bir araç olarak kullanmak isteyen gönüllü ve profesyonel gençlik çalışanlarını ve gençlik liderlerini hedeflemektedir. 

TICTAC, farklı Avrupa ülkelerinden gençlik kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirerek katılımcıların programlara dahil olma potansiyelini geliştirmeyi ve sonuç olarak gençlik çalışanlarının gelecekteki uluslararası hareketlilik projelerinin kalitesini artırmayı amaçlamaktadır. TICTAC uzun vadeli stratejik planlama ve proje döngüsü üzerine inşa edilmiştir. 

TICTAC, gençlik çalışanlarının hareketliliği projelerinin kalitesinin iyileştirilmesi için bir araç olarak yerel bir stratejik plan oluştururken uluslararası gençlik çalışmasının tüm farklı kalite özelliklerini kapsar.

Ortak Ülkeler: Erasmus+ programında yer alan ülkeler

Katılımcı profili: TICTAC, aşağıdaki özelliklere sahip gençlik çalışanları ve gençlik liderleri için tasarlanmıştır:

  • Daha önce uluslararası bir etkinlik/faaliyet deneyimlemiş olanlar (bir proje olması gerekmez) ERASMUS+ (Gençlik) veya Avrupa Dayanışma Birliği programları kapsamında).
  • ERASMUS+ (Gençlik) programı hakkında bilgi edinmek ve bu programdan yararlanmak için motive olmuş Uluslararası ortaklıklar kurmak veya güçlendirmek için Uluslararası projelerinin kalitesi üzerinde çalışmaya istekli olanlar;
  • TICTAC’e katılmak için bir kuruluşun desteğine sahip olan ve Avrupa gençlik çalışanı hareketlilik projelerini kendi kuruluşlarında uygulamak.
  • En az 18 yaşında olmak,
  • İngilizceyi çalışma dili olarak etkili bir şekilde kullanabilmek, Grup çalışması ve oturumlar sırasında iletişim.

Ekonomik koşullar (yemek, konaklama vb.): Bu eğitim kursuna ev sahipliği yapan Ulusal Ajans, konaklama ve yemeği organize edecek ve masrafları karşılayacaktır.

Günlük faaliyetler ve daha detaylı bilgi için infopack‘e göz atın! 

Başvuru için buraya tıklayın!


Leave a Reply